Kaip sukurti efektyvią el. pašto kampaniją su Odoo verslo valdymo sistema

Marketingo tendencijos ar mados nuolatos keičiasi, tačiau el. pašto kampanijos išlieka vienu efektyviausių įrankių. Nesvarbu, ar siekiate padidinti prekės žinomumą, užmegzti ryšius su potencialiais klientais ar padidinti srautą į savo prekės puslapį - aukštos kokybės el. pašto rinkodara gali duoti puikių rezultatų be didelių investicijų.

Tačiau, riba tarp efektyvios kampanijos su aukštais rodikliais bei atsidūrimo “šlamšto” el. pašto skiltyje yra labai plona. Norint sukurti patrauklų elektroninį laišką su įtraukiančia žinute, reikalingos tam tikros žinios bei pastangos.

Laimei, Odoo ERP sistema turi puikius el. pašto rinkodaros ir automatizavimo įrankius, kurie palengvina dizaino ir techninę pusę. Tuo tarpu mes galime Jums duoti naudingų patarimų, kaip sukurti dėmesį pritraukiančias el. pašto kampanijas. Taigi, šis išsamus gidas paaiškins viską, ką turite žinoti apie el. pašto marketingą ir kampanijas naudojant Odoo verslo valdymo sistemą. 

Kokia yra el. pašto rinkodaros paskirtis?

Siųsti naujienlaiškius ar reklamas savo klientams yra beprasmiška, jei neturite aiškaus tikslo, ko su jais siekiate. El. pašto rinkodara yra galingas įrankis, kai jis yra naudojamas su aiškia paskirtimi. Norint surasti savo kampanijų strateginę kryptį, svarbu pirmiausia suprasti, koks yra jų galutinis tikslas. Štai keletas pagrindinių el. pašto kampanijų paskirčių: 

  • Klientų įtraukimas: Kai rinkodaros kampanijos siekia sukurti ir palaikyti santykį su naujais ar esamais klientais, gauti naujus ar pakartotinius pardavimus bei didinti prekės ženklo žinomumą (t.y. neleisti klientams apie jį pamiršti).
  • Klientų išlaikymas: Reguliarus ir vertingas bendravimas su klientais didina jų lojalumą įmonei bei mažina tikimybę, kad jie pasirinks kitą prekės ženklą. Tam yra dažnai naudojami personalizuoti pasiūlymai ir turinys.
  • Naujų klientų įgijimas: Bandymas įtikinti naujus klientus, kad šie pasirinktų Jūsų prekes ar paslaugas. Tam gali būti naudojami “šalti” el. laiškai ar tolimesnė komunikacija su jau potencialiais klientais.

Odoo el. pašto marketingo modulis

Odoo ERP, arba Verslo Valdymo Sistema, yra atvirojo kodo verslo programų rinkinys. Šios sistemos pagrindinis tikslas yra integruoti ir centralizuoti įvairius verslo procesus vienoje sistemoje, įskaitant pardavimus, CRM, buhalteriją, projektų valdymą ir t.t. Odoo ERP diegimas suteikia įmonėms tokių privalumų kaip procesų automatizavimas, padidėjęs efektyvumas, realaus laiko duomenų analizė, resursų taupymas ir daug daugiau.

Marketingas taip pat nėra išimtis, kadangi Odoo verslo valdymo sistema turi ir daugybę rinkodarai skirtų įrankių bei funkcijų. Viena iš jų yra el. pašto “Email Marketing” modulis, kuris leidžia lengviau planuoti, kurti, siųsti ir analizuoti efektyvias el. pašto kampanijas. Šis modulis turi itin patogią sąsają, derinamą su “vilkimo ir numetimo” (angl. drag-and-drop) stiliaus redaktoriumi, kuris palengvina vizualiai patrauklių, profesionaliai atrodančių el. laiškų kūrimo procesą. Ypač naudingos yra ataskaitų galimybės, su kuriomis galite stebėti kampanijų veiksmingumą ir geriau suprasti klientų elgseną, taip padedant pagerinti savo rinkodaros strategiją tolimesnėse kampanijose. 

Kaip sukurti el. pašto kampaniją Odoo sistemoje?

Jei kuriate el. pašto kampaniją pirmą kartą, su Odoo verslo valdymo sistema, šis procesas yra itin paprastas ir intuityvus. Sekite žemiau nurodytus žingsnius: 

1. Atidarykite el. Pašto rinkodaros (Email Marketing) modulį

2. Sukurkite naują kampaniją

Spustelėkite mygtuką „Naujas“. Taip pateksite į naują puslapį, kuriame galėsite pradėti kurti savo kampaniją. Pasirinkite ir redaguokite vieną iš esamų šablonų arba sukurkite savo nuo nulio.3. Sukurkite el. laiško dizainą

Naudodamiesi patogiąja “drag-and-drop” redagavimo priemone, pridėkite norimus el. laiško komponentus, tokius kaip antraštės ir poraštės, tekstas, vaizdai, socialinės medijos ikonos, kontaktų mygtukai ir kt.4. Suveskite kampanijos informaciją

Įveskite esminę informaciją, pvz., kampanijos pavadinimą, antraštės tekstą, prenumeratorių sąrašą ir t.t. Jei dar neturite prenumeratorių sąrašo, jį galite sukurti paspaudę ant viršuje esančio skilties “Mailing Lists”.