Verslo valdymo sistema statybų pramonei - pagrindiniai iššūkiai ir sprendimai

Kiekviena pramonės šaka turi savo unikalius iššūkius, tačiau statybų sektorius išsiskiria kaip ypatingai sudėtinga sritis efektyviai suvaldyti. Daugialypiai projektai, sudėtingi procesai, griežti projekto laikotarpiai ir biudžetai - visi šie veiksniai turi būti gerai koordinuojami, kad įmonė išliktų konkurencinga. Be to, statybose nėra retos ir nenumatytos situacijos ar projektų vėlavimai, kas daro šią pramonės šaką dar sudėtingesne. Būtent todėl, įmonės šioje srityje gali stipriai pasipelnyti iš integruotos verslo valdymo sistemos statyboms. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius statybų iššūkius ir ERP sprendimus.

Kodėl statybų pramonėje reikalingi VVS sprendimai?


Statybų sektorius turi daug unikalių reikalavimų ir įstatymų, kurie gali paversti projektų valdymą itin sudėtingu. Štai pagrindiniai veiksniai ir jų priežastys:


 • Projekto sudėtingumas: statybų projektus dažniausiai sudaro daugybė skirtingų elementų, tokių kaip tiekėjai, rangovai, trečiųjų šalių darbai ir t.t. Visų šių elementų sukoordinavimas gali būti gana sudėtingas.
 • Laiko valdymas: dėl įvairių veiksnių, tokių kaip orai, teisiniai leidimai ar tiekimo grandinės problemos, gali atsirasti vėlavimų. Tai gali sutrikdyti projekto grafiką ir padidinti išlaidas.
 • Išlaidų kontrolė: nustatyto biudžeto viršijimas yra dažnas reiškinys statybose. Vadovai turi efektyviai sukontroliuoti išlaidas, kartu išlaikydami kokybės ir saugos standartus.
 • Darbo jėgos stygius: statybų sektorius susiduria su sunkumais ieškant ir išlaikant kvalifikuotą darbo jėgą, o darbo jėgos stygius gali sukelti projekto vėlavimus ir padidinti išlaidas.
 • Įstatymų laikymasis: pastatų kodeksai, darbo įstatymai ir saugos taisyklės - tai tik keletas pavyzdžių reikalavimų, kuriuose statybų įmonės privalo orientuotis. 
 • Tiekimo grandinės valdymas: medžiagų įkainių ir prieinamumo svyravimai gali turėti nemažos įtakos projekto biudžetui ir trukmei.
 • Komunikacija ir bendradarbiavimas: atsižvelgiant į dalyvaujančių šalių skaičių statybų projekte, veiksminga komunikacija ir bendradarbiavimas yra gyvybiškai svarbūs. 
 • Kokybės valdymas: kiekvieno projekto aspekto, nuo medžiagų iki meistriškumo, aukštos kokybės užtikrinimas yra itin svarbus, tačiau sudėtingas. 
 • Rizikos valdymas: rizikos identifikavimas, vertinimas ir valdymas yra pagrindinės užduotys, siekiant išvengti tolesnių vėlavimų ar išlaidų.
 • Darbuotojų sauga: statybų pramonė yra viena iš pavojingiausių pagal darbuotojų susižalojimų rodiklius, tad jų saugos užtikrinimas yra nuolatinis iššūkis įmonėms šioje srityje. 
 • Tvarumas: atsiranda vis didesnis spaudimas naudoti tvarias medžiagas ir statybos metodus, bet šie dažnai gali būti brangesni ir sunkiau prieinami.

Dėl visų šių veiksnių, statybų projektų valdymas patampa nemažu iššūkiu, o įmonės dažnai susiduria su tokiomis pasekmėmis kaip projektų vėlavimai, procesų neefektyvumas, prastas duomenų valdymas, klaidingi strateginiai sprendimai ir t.t...


Verslo valdymo sistema statybų pramonei: apžvalga


Statybų verslo valdymo sistema yra centralizuota platforma, integruojanti įvairius verslo procesus vienose vietoje, taip didindama operacinį efektyvumą, skatindama geresnį informacijos valdymą ir padėdama išvengti kitų aukščiau aprašytų problemų šioje pramonės šakoje. Be to, šie sprendimai gali būti pritaikyti konkretiems pramonės poreikiams ar darbo procesams (angl. workflows). 


VVS dažniausiai veikia moduliniu pagrindu: t.y. turi dedikuotus modulius skirtingiems organizacijos procesams valdyti. Šie moduliai užtikrina reikiamus įrankius ir funkcijas, todėl įmonei neprireikia trečiųjų šalių programinės įrangos. Pavyzdžiui, apskaitos modulis padės valdyti darbo užmokestį, mokesčius, projektų išlaidas, finansų prognozę ir kitus procesus, kurie būtų įtrauktį į bet kurią kitą apskaitos sistemą statyboms. Tai taip pat taikoma projektų valdymui, inventoriaus ir atsargų kontrolei, pardavimų valdymui (CRM), statybų technikos ir garažo valdymui ir daugeliui kitų procesų. 


Pagrindinės VVS funkcijos ir naudos:


Štai keletas pagrindinių naudos aspektų ir įrankių, kuriuos ERP sistemos gali pasiūlyti įmonėms statybų pramonėje. 


 • Efektyvus projektų planavimas ir grafikų sudarymas: ERP sistemos suteikia išsamią, realiu laiku atnaujinamą informaciją apie projektą, taip padedant tiksliau planuoti užduotis ir sudaryti projektų grafikus. Tai padeda sumažinti vėlavimus ir didina projektų produktyvumą.
 • Pagerinta komunikacija ir bendradarbiavimas: ERP programinė įranga sujungia visus suinteresuotus asmenis į vieną platformą, skatinandama efektyvų bendradarbiavimą. Tai užtikrina, kad visi, nuo vietinių komandų iki tiekėjų ir klientų, yra visada informuoti, pašalinant galimus nesusipratimus. 
 • Informuoti verslo sprendimai: VVS suteikia prieigą prie informacijos realiu laiku apie visus statybų projektų aspektus. Tai leidžia įmonėms priimti duomenimis pagrįstus strateginius sprendimus, kurie gali pagerinti jų projektų efektyvumą ir pelningumą. 
 • Automatizuotas išteklių ir atsargų valdymas: verslo valdymo sistemos siūlo išsamias išteklių ir atsargų valdymo automatizavimo galimybes. Šie įrankiai padeda sekti išteklius ir atsargas realiu laiku, išvengiant jų pertekliaus ar trūkumo, bei užtikrinant taisyklingą jų paskirstymą projektams.
 • Geresnė išlaidų kontrolė ir biudžeto sudarymas: su VVS finansinio valdymo funkcijomis, realaus laiko išlaidų stebėjimas ir jų palyginimas su biudžetu tampa daug paprastesnis. Tai skatina geresnę finansų kontrolę, padeda išvengti išlaidų viršijimo ir didina pelningumą.


Kaip pasirinkti geriausią sistemą savo verslui?


Tinkamos išteklių valdymo programinės įrangos pasirinkimas yra itin svarbus statybų pramonėje. Būtina įvertinti konkrečius įmonės poreikius, ne tik šiuo metu bet ir įmonei augant. Taip pat svarbu atsižvelgti į sistemos apmokymų ir priežiūros galimybes po įdiegimo. Žinoma, tinkama verslo valdymo sistema turėtų prisitaikyti prie Jūsų esamų verslo procesų ir juos optimizuoti.


Norint įvertinti ir pasirinkti geriausią ERP sprendimą Jūsų įmonei, visada verta pasinaudoti nemokamomis prezentacijomis su srities ekspertais, kurių metu galite susipažinti su sistema, jos vartotojo sąsaja, suprasti esamas funkcijas bei pasikonsultuoti sistemos diegimo planą Jūsų konkretiems verslo poreikiams.


Verslo valdymo sistema Odoo


Nors Odoo sistema nėra dedikuota būtent statybų pramonei, tai nereiškia, kad ji neatitiks Jūsų įmonės lūkesčių. Atvirojo kodo Odoo ERP (išteklių valdymo) sistema yra itin lanksti, tad siūlo plačias galimybes pritaikytiems sprendimams nestandartiniems pramonės reikalavimams. Registruokitės konsultacijai su vienu iš mūsų Odoo specialistų ir sužinokite, kurie sprendimai Jums padės efektyviau valdyti savo statybų projektus.


SUSISIEKITE SU MUMIS

 

Share this post